Ce-a de IV-a ediție a CNURF organizată de Universitatea Politehnica din Timișoara, Federația Română de Fotbal (FRF) și Federația Sportului Școlar și Universitar (FSSU) debutează în această săptămână cu turul preliminar eliminatoriu.

Un număr de 14 echipe universitare vor disputa acest tur eliminatoriu cu meciuri tur/retur, iar echipa câștigătoare se califică la turneul final ce va avea loc la Timișoara (gazdă Universitatea Politehnica) în perioada 18-20 mai, 2018. Campioana ediției 2017, Universitatea de Vest din Timișoara, este calificată direct la turneul final.

Selecționata Universității din Oradea va disputa turul preliminar având ca partener echipa organizatoare a turneului, Universitatea Politehnica din Timișoara. Primul meci se va desfășura la Oradea, miercuri 25 Aprilie, 2018, ora 17.00, pe stadionul din Complexul sportiv al Universității din Oradea. Partida retur este programată la Timișoara pentru data de 9 mai, 2018.

Vă așteptăm să susțineți selecționata Universității din Oradea.