Miercuri pe stadionul din Complexul sportiv al Universității din Oradea, într-un nou meci derby al campionatului ligii a 4-a Bihor, FC Universitatea Oradea a învins experimentata echipă Dacia Gepiu cu 4-0. Golurile sutudenților au fost marcate de: Suwan, Șandra și Ferik 2. Grație acestei victorii, echipa studenților orădeni și-a consolidat poziția a doua în clasament.

Antrenorul echipei FC Universitatea Oradea, prof. Lucian Stance, a aliniat următoarea echipă: Săvescu, Urbanowski, Bulz (căpitan), Giura, Jurcă, Boneta, Ferik, Suwan (Moșkola, min.79), Pop M. (Pop V., min.68), Gavrilaș (Nyilvan, min.54), Șandra (Ilieș, min.82). Alte rezerve: Caciora, Toma, Oros, Iordachii, Baran. Cartonașe galbene: Boneta (min. 13) și Jurcă (min. 37).

CSC Dacia Gepiu, antrenată de Iova Adrian a aliniat următoarea echipă: Barabaș, Agud, Pocian, Ciuciu, Țârlea, Todea (min 52 Buștea), Magda (min.77 Iambor), Fărcuța, Letan, Neaga, Cuc (min.65 Agiurgioaiei). Cartonașe galbene: Șerb (min 82) și Buștea (min.80)

În meciul echipelor de juniori, FC Universitatea Oradea a câștigat cu 9-2 și se menține lider în clasamentul competiției rezervate juniorilor.