Sâmbată, 10.03.2018, pe terenul II din campusul Universității din Oradea, de la ora 11:00, F.C. Universitatea Oradea și C.S.M. Olimpia Salonta s-au întâlnit din nou într-un meci de fotbal amical, de pregătire (miercuri la Salonta, pe sintetic, FC Universitatea a învins cu 3-2) pentru returul ligii a IV-a Bihor ce debutează pe data de 17 martie 2018.

Un joc util pentru ambele echipe pe parcursul căruia cei doi antrenori au dat credit multor tineri (17-20 ani).

Antrenorul Lucian Stance (F.C. Universitatea Oradea) a aliniat următoarea echipă de start: Săvescu, Urbanowski, Tegzeș, Bulz, Jurcă, Boneta, Pop M., Pop V., Ferik, Gavrilaș și Șandra. După pauză au mai evoluat: Caciora, Suwan, Toma, Giura și Oros.

Antrenorul Ruben Țirban (C.S.M. Olimpia Salonta) a început partida cu: Gurguța, Petru, Pintea, Oltean, Bursuc, Țuțuianu, Buta G., Cârjan, Câmpean, Petran, Ciocan. Au mai jucat: Buta R., Perț, Laza, Vidican, Mitran

Pentru FCUO au marcat: Pop M. (1-0), Boneta (2-0), Bulz (3-1), Tegzeș (pen., 4-2) iar pentru oaspeți Cârjan (1-2) și Vidican (2-3)