Miercuri seara (6.03.2018), de la 18:30 (în nocturnă), pe stadionul municipal din Salonta (sintetic), echipa de fotbal a studenților orădeni F.C. Universitatea Oradea a disputat un meci de pregătire având ca adversar echipa partaneră de competiție în Liga 4 Bihor, C.S.M. Olimpia Salonta.
S-au intalnit două dintre cele mai tinere echipe ale campionatului într-un joc util de pregătire. Cei doi antrenori (Lucian Stance și Ruben Țirban) au rulat întregul lot al celor două echipe.  Rezultatul final a fost 4-3  (2-0) în favoarea studenților, golurile acestora fiind marcate de Gavrilaș (1-0), Pop M. (2-0), Boneta (3-1) și Șandra (4-3), iar pentru gazde au marcat Petran (1-2), Laza (2-3) și Vidican (3-3).

Antrenorul Lucian Stance (F.C. Universitatea Oradea) a aliniat la debut următoarea echipă: Săvescu, Baran, Bulz, Tegzeș, Jurcă, Pop M, Pop V., Ferik, Gavrilaș, Nyilvan, Șandra. Au mai jucat: Caciora, Oros și Boneta. Au lipsit motivat: Pop S., Urbanowski, Giura, Ilieș, Toma, Cotea  și Suwan.
Antrenorul  Ruben Țirban (C.S.M. Olimpia Salonta) a trimis în teren pentru început o echipa formată din: Gurguța, Petru, Perț, Pintea, Bursuc, Selejean, Oltean, Cârjan, Câmpean, Petran și Ciocan. Au mai jucat: Buta, Sima, Mitran, Iga, Laza, Vidican, Silaghi și Uțuianu.
Sâmbata, 10.03.2018 de la ora 11.00 cele două echipe se vor întâlni pe stadionul Universității din Oradea (terenul 2), pentru o nouă partidă amicală de fotbal.