Liga a 4-a Bihor, Seria Sud, Etapa a 15-a
Sâmbătă, 16 Aprilie 2022, ora 11.00, stadionul din Complexul sportiv al Universității din Oradea

FC UNIVERSITATEA ORADEA - CSC CRIȘUL SÂNTANDREI 0 - 2 (0 – 2)

Arbitri: Pal Adrian (centru), Orban Norbert (Asistent 1), Matica marius (Asistent 2). Observator AJF Bihor: Nagy Cristian

Au marcat pentru: Crișul Sântandrei: Turcan Robert (26), Gavrilaș Daniel Alexandru (33).

Pe o vreme foarte bună pentru fotbal, liderul seriei Sud, echipa Crișul Sânandrei, prin valoarea lotului, joc și atitudine și-a confirmat poziția în clasament, rămânând singura echipă neînvinsă din Liga a 4-a Bihor. Pentru studenți, chiar dacă au obținut miercuri (13.04) o victorie în jocul restant de la Cociuba Mare (4-2) și un egal pe terenul celor din Livada (locul 2), aceștia continuă evoluția oscilantă, fiind a doua înfrângere consecutivă pe teren propriu. Cu tot efortul din teren și din afara lui făcut de tinerii antrenori-jucători Bulz și Șandra, după acest joc studenții ”au înțeles” că mai au mult de muncit la toate capitolele ce implică jocul de fotbal. Avem în continuare încredere în ei și mai ales în cei care respectă culorile alb-bleu-azuriu ale echipei FC Universitatea Oradea. A fost un joc frumos, plin de învățăminte pentru studenți, în spiritul fair-playului, fapt pentru care mulțumim partenerului de joc, echipei și stafului tehnic de la CSC CRIȘUL din Sântandrei.

FC UNIVERSITATEA Oradea: DARDAI Denis (min 46, DRAGOȘ Patric), ILIEȘ Alexandru (min 83, MOSZKOLA Krisztian), GALEA Cătălin, BALOG Ionuț, MAN Șerban, CACIORA Tudor, JURCĂ Dan, VOIȚ George, ȘANDRA Mihai (min 83, GRIGOR Casian), UNGUR Adrian, BULZ Codruț (cpt; min 77, STURZU Bogdan).

Rezerve neutilizate: LAZA Darius, PEIC Alexandru, HRENIUK Cosmin, MĂGUREANU Cristian.

Staful tehnic: Codruț BULZ (antrenor principal), Mihai ȘANDRA (antrenor secund); Alexandru ILIEȘ (manager sportiv) și Ștefan BAIAS (delegat).

CSC CRIȘUL Sântandrei: de la stânga la dreapta, rândul de sus: GAVRIȘ Daniel (min 62, BALOGH Marius), SEBEȘAN Bogdan (min 75, CHIȘ Coriolan), ȘUMĂLAN Andrei, VERDEȘ Ioan, PUȘCAȘ Marius (min. 82, POP Eusebiu), MATEI Răzvan (cpt; min 62, HABAKUK Cyrus); rândul de jos: COVACIU Carlos, NOVAK Roland, PRUNDARU Laurențiu (min 75, Nicoruț Cătălin), TURCAN Robert, LETAN Cosmin.

Rezerve neutilizate: LASCU Cosmin, MORAR Alexandru

Staful tehnic: Petru GABOR (antrenor principal; delegat); Alin PINTEA (antrenor secund), Rareș VIDICAN (manager sportiv).

VIVAT FC UNIVERSITATEA ORADEA!