Liga a 4-a Bihor, Seria Sud, Etapa 1 play-out

Sâmbătă, 7 mai, 2022, ora 11.00, stadionul Universității din Oradea

FC UNIVERSITATEA ORADEA – CSC VOINȚA CIUMEGHIU 4 - 0 (1 – 0)

Arbitri: Zah Valentin (central), Orban Norbert (asistent 1) și Moza Adina (asistent 2)

Observator de joc: Rosza Ludovic (AJF Bihor)

Au marcat pentru: FC Universitatea Oradea: Ungur A (min 40), Șandra (55, 80) Ilieș A (75)

În primul joc din play-out, seria sud, în urma tragerii la sorți, FC Universitatea a întâlnit pe teren propriu CSC Voința Ciumeghiu. A fost un joc dominat de echipa studenților, cu ocazii clare, irosite ușor de studenți (Balog, Ilieș, Ungur), scorul fiind deschis abia la finalul primei reprize de golgeterul echipei A Ungur. În partea a doua, studenții și-au creat numerose ocazii, dominând în continuare clar jocul reușind să puncteze de trei ori prin M Șandra (2) și A Ilieș. Se impune să apreciem fair-playul manifestat de ambele echipe pe toată durata jocului, fapt pentru care mulțumim ”studenților” și echipei partenere de joc din comuna Ciumeghiu.

FC UNIVERSITATEA Oradea: CACIORA Tudor, DARDAI Denis, GALEA Cătălin (min 81, GRIGOR Casian), ILIEȘ Alexandru, BALOG Ionuț, MAN Șerban (cpt), PEIC Alexandru (min 58, BULZ Codruț), HRENIUK Cosmin (min 58, DRAGOȘ Patric), ȘANDRA Mihai, UNGUR Adrian (min 81, JARCA Adrian), JURCĂ Dan (min 67, STURZU Bogdan)

Rezerve neutilizate: LAZA Darius, MOȘKOLA Krisztian.

Staful tehnic: Codruț BULZ (antrenor principal), Mihai ȘANDRA (antrenor secund); Alexandru ILIEȘ (manager sportiv) și Mariana BELENEȘI (delegat).

CSC VOINȚA Ciumeghiu: SZALAY Alexandru, ANDRAȘ Alexandru (min 67, CÂMPAN Cornel), GYURKA Paul, CIONCA marius, BOLDOR Răzvan, CHIȘE Cătălin, CHIȘE Ionuț, ȘIPOȘ Călin, APETROAIEI Ionuț, NEGRĂU Andrei (min 76, BULIBAȘ Florin), PEREȚ Petru.

Rezerve neutilizate: GHENDER Ioan

Staful tehnic: Ionuț IGNAT (delegat); Ioan PAVEL (maseur), RAD Sergiu (manager sportiv).

VIVAT FC UNIVERSITATEA ORADEA !