Liga a 4-a Bihor, Seria Sud, Etapa a 9-a
Duminică, 30 octombrie 2022, ora 11.00, terenul din Complexul sportiv al Universității din Oradea
FC UNIVERSITATEA ORADEA – FC BIHOR ORADEA II 7 - 2 (4 – 1)

Arbitri: CORMOȘ Cosmin (centru), TOIA Florian (Asistent 1), ANDOR Marius (Asistent 2)
Observator AJF Bihor: MARIAN Florin

Au marcat pentru:

FC UNIVERSITATEA Oradea: BALOG Adrian în min 8 (1-0) și 87 (7-2); ILIEȘ Alexandru Bogdan în min 36 (2-0) și 67 (5-1); UNGUR Adrian în min 42 (3-1) și 82 (6-2); JURCĂ Dan în min 45 (4-1)

FC BIHOR 2 Oradea: HOSU Andrei în min 38 (2-1) și ȘTIUBEA Andrea în min 77 (5-2)

Sfârșit de octombrie, final de stagiune în liga a 4-a Bihor, seria Sud, cu un nou derby al municipiului Oradea programat în ultima etapă (9) a sezonului regular de fotbal amator. Interes deosebit pentru acest joc, fiind vorba de ocuparea celui de-al patrulea loc ce ducea în play-off-ul competiției. Timp excelent pentru fotbal, un teren cu un gazon pe măsura importanței jocului, două echipe formate din jucători tineri și cu perspective, o brigadă de arbitri experimentată, public numeros etc, toate ”ingredientele” pentru a asista, la final de stagiune, la un joc de fotbal de dorit pe toate stadioanele din Bihor. Pentru a accede în play-off, ambele echipe aveau doar varianta victoriei. Cu toate că FC Bihor a beneficiat de aportul a 9 jucători din lotul primei echipe de liga a-3-a (cu adevărat tineri și foarte tineri), studenții fotbaliști (la rândul lor componenți ai uneia dintre echipele cu cele mai tinere loturi din campionat) printr-o mobilizare exemplară, spirit de echipă și mai ales fair-play în joc au demonstrat prin victoria categorică că-și merită locul în play-off-ul competiției. Chiar dacă au marcat doar 4 jucători, victoria este a întregii echipe condusă cu profesionalism, inteligență și efort fie din teren (de antrenorul principal Bulz Codruț) și de pe bancă (de antrenorul secund Mihai ȘANDRA).
Felicitări băieți, ați onorat cu cinste culorile alb-bleu-azuriu ale FC Universitatea Oradea!

A fost un joc frumos, în spiritul fair-playului, fapt pentru care mulțumim partenerului de joc, jucătorilor și stafului tehnic al echipei FC BIHOR Oradea II.

FC UNIVERSITATEA Oradea: 1 CACIORA Tudor (min 46: 12 LAZA Darius), 19 DARDAI Denis, 16 ILIEȘ Alexandru Bogdan (min 88: 15 GRIGOR Casian), 20 MÎNDRUȚ Viorel (min 88: 17 GNANDT Antonio), 14 GALEA Cătălin, 11 BALOG Ionuț, 6 MAN Șerban (min 81: 2 PEIC Alexandru),10 UNGUR Adrian (min 88: 21 CSASAR Alex), 5 VOIȚ George, 4 JURCĂ Dan, 18 BULZ Codruț (cpt).

Rezerve neutilizate: 9 ȘANDRA Mihai, 8 STURZU Bogdan, CIOFLAN Tudor.

Staful tehnic: BULZ Codruț (antrenor principal), ȘANDRA Mihai (antrenor secund); BUCIUMAN Nicu (medic), ILIEȘ Alexandru (manager sportiv) și BAIAS Ștefan (delegat).

FC BIHOR Oradea II: 12 CHERMAN Alexandru, 18 ANDRAȘ Patric, 5 POPA Andrei, 4 OȘVAT Sebastian, 24 BUCIUMAN Luca (min 84: 20 NICOARĂ Laurențiu), 10 HOSU Andrei (min 84: 15 SUCIU Paul), 28 MOGA Andrei (min 76: 27 DEBRENȚI David), 7 ȘTIUBEA Andreas (min 84: 13 FERARIU Alexandru), 14 BALINT Alexandru (min 46: 23 CHERMAN Andrei), 11 CHINDLEA Andrei, 21 ȘANDRO Denis

Rezerve neutilizate: 1 DULĂU Alexandru, 17 VEREȘ Fabian.

Staful tehnic: MUTU Claudiu (antrenor principal); BRÎNDAȘ Cosmin (delegat).